středa 20. ledna 2010

Jak to vypadá v Mazzeppa Bay

Rodinko, tak abyste vědeli kam vás celou dobu lákam, nafotila jsem vám to sakum prásk všechno. Přístí rok nemusíte slavit vánoce zachumlaní do tluských svetrů a v teplých ponožkách.

Přileťte za náma a mužete se spolu s náma valet na pláži od rána do večera celých 14 dní. Příští rok bychom měli vyrazit v ponděli 27. prosince a návrat do JNB se plánuje na neděli 9. ledna.

Pokojíčků je tam habaděj a kdyby se nám nedostávalo postelí, tak můžem vzít nafukovací matrace a uložit se v obýváku.

Jak to tam vlastně vypadá. Že je chatička hned u pláže to víte.

cesta na pláž a pláž...

Obývák, jídlena a kuchyň jsou spojená místnost, obehnaná zastřešenou terasou, na kterou se dá vyjít hned několika posuvnými dvěřmi.

Odtud se jde do chodbičky, ze které vedou dveře do čtyř pokojů a velké koupelny. Tři pokoje jsou dvojlůžkové a jeden má dvě dvojposchoďové postele. Z největšího dvojlůžáku je vchod do druhé koupelny.

Za kuchyní je ještě pokoj pro ledničky, mražák a pračku se sušičkou.

V okolí je osada, kterou hned tak nikde jinde neuvidíte. Jestli jsem to dobře pochopila tak Transkai byla jedna ze čtyř oblastí kde odsouvali černochy, které vystrnadili z jejich rodných lokalit. Až tam přijedete tak uvidíte, že se jeden nemůže divit, že ten program krachl. Je tam sice krásně, ale turismus v té době neexistoval a na skalnatých přímořských kopečcích se nic pěstovat nedá a komu by stačilo k obživě je pasení krav a koz?

Obrazek z vesnice hned za naší chatou.

Lidi odtud odjíždějí do velkoměst aby si vydělali nějakou tu kačku a domu jezdí jen na svátky. Případně pokud se stane něco nepředvídaného, jako například úmrtí člena rodiny.

Letos se nám z chaty nic neztratilo, ale loni jsme „darovali“ jeden mobil, foták, PSP game boy a ipod. Zdá se to hodně, ale věřím, že to pro tuhle osadu je to jen plivanec v moři.

Toto vypadá jako pokus o stavbu nového kostela. Hned vedle ještě, zaplať Pán Bůh, stojí ten starý.

Jak by asi probíhala v tom novém kostele bohoslužba za deštivého dne? Tipla bych si, že by to byla pěkně stručná mše.

Nechme ale sakrální otázky stranou a vraťme se k pozemským událostem. Věřili byste, že se sem dá přiletět letadlem? No, ano. A dokonce mají přistávací plochu pro helikoptéry. Číhněte na to jakou.

Tvrdila jsem, že tu široko daleko není obchod, tak to byla lež. Jeden tu přece jen je a jak je prďácký. Dokonce tam byla i fronta....

Koupili jsme si drátěnou žíňku, černý čaj naprosto neznámé značky a co je důležité - pivo a ještě k tomu z SAB !! Co víc si můžem přát?

Psala jsem vám, že kromě válení se na pláži, plavání, rybaření a procházek nejrůznějších délek zde není celkem moc co dělat.

Tak tohle bych chtěl upřesnit. Dělat se tu dá ledacos, ale je třeba si přivézt to „co“ s sebou. Chlapi si s sebou letos vezli golfové hole a bavili se tím několik dní. Posílali míčky po pláži jen to vzduchem svištělo. Kromě oddechujícího stáda krav tam celkem nikdo nebyl, takže neměli koho by tím rušili. Na deštivé dny měli plán B.

Večer jsme hráli stolní hry anebo jsme prostě zdolávali zásoby alkoholu. Tuto pidi láhev jsme vyžuňkli za jeden večer.

Ináč příšti rok už nenechám TV doma a tak kdyby všechno zklamalo, můžem civět na telku.

Žádné komentáře: